Linie lotnicze w całym kraju przygotowują się do świątecznego weekendu, ponieważ oczekuje się, że każdego dnia będzie latać 2,8 miliona Amerykanów.

Oczekuje się, że zarówno wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże zostaną dotknięte gwałtownymi burzami, które mogą spowodować opóźnienia w i tak już zajętych podróżach.

Trzy największe linie lotnicze w USA, American Airlines, Delta i United Airlines, zwiększyły wysiłki, aby podróże wakacyjne były jak najbardziej płynne, ponieważ oczekuje się, że w tym roku liczba lotów wzrośnie o 16 procent w porównaniu z rokiem 2022.

Oczekuje się, że w okresie wakacyjnych podróży nad krajem uderzą dwie burze, zarówno na wschodnim, jak i zachodnim wybrzeżu, powodując obfite opady deszczu i niewielkie ryzyko wystąpienia śniegu.

Ulewy nawiedziły w środę południową Kalifornię i przewiduje się, że tak będzie do soboty. Oczekuje się, że opady i silne wiatry nawiedzą Florydę, gdy obszar niskiego ciśnienia zacznie się przemieszczać od Zatoki Meksykańskiej, zanim zacznie docierać do wschodniego wybrzeża.

Oczekuje się, że w okresie świątecznym na lotniskach w całym kraju będzie codziennie latać 2,8 miliona podróżnych z USA, a przewiduje się, że burze na zachodnim i wschodnim wybrzeżu będą miały wpływ na ruchliwe dni podróży

Ulewy nawiedziły w środę południową Kalifornię i przewiduje się, że tak będzie do soboty

Ulewy nawiedziły w środę południową Kalifornię i przewiduje się, że tak będzie do soboty

American Airlines spodziewają się, że piątek będzie najbardziej pracowitym okresem podróży rozpoczętym w środę, ponieważ w ciągu 19-dniowego szczytu wakacyjnego planują obsłużyć 12,7 miliona pasażerów.

„Okres wakacyjny w 2023 r. jest dłuższy niż w latach poprzednich, co odzwierciedla zmieniające się nawyki podróżowania naszych klientów i plany zajęć szkolnych na wielu głównych rynkach Ameryki” – oznajmiła linia lotnicza. CNN.

Największy poziom podróży lotniczych prawdopodobnie nastąpi w czwartek, ponieważ kontrolerzy ruchu lotniczego obsłużą 48 959 lotów.

Oczekuje się, że Delta Airlines będzie obsługiwać szacunkowo 9 milionów podróżnych i obsługiwać 60 000 klientów każdego dnia od czwartku do piątku.

Przewidują również, że od 26 do 30 grudnia obsłużą tyle samo osób, ilu podróżnych wróciło do domu po świątecznym szczycie. TSA podała, że ​​okres podróży wakacyjnych trwa od 21 grudnia do 2 stycznia.

Branżowa grupa lobbystów Airlines for America stwierdziła, że ​​przygotowując się do intensywnych podróży lotniczych, linie lotnicze „agresywnie zatrudniają” i dostosowują rozkłady lotów w związku z niedoborami kontrolerów ruchu lotniczego.

Kobieta ubrana w odświętny strój czeka w kolejce na międzynarodowym lotnisku Boston Logan w Bostonie.  Liczba podróży lotniczych prawdopodobnie osiągnie szczyt w czwartek, ponieważ kontrolerzy ruchu lotniczego agencji obsłużą 48 959 lotów

Kobieta ubrana w odświętny strój czeka w kolejce na międzynarodowym lotnisku Boston Logan w Bostonie. Liczba podróży lotniczych prawdopodobnie osiągnie szczyt w czwartek, ponieważ kontrolerzy ruchu lotniczego agencji obsłużą 48 959 lotów

W czwartek przed międzynarodowym lotniskiem O'Hare w Chicago duży ruch.  TSA podała, że ​​okres podróży wakacyjnych trwa od 21 grudnia do 2 stycznia

W czwartek przed międzynarodowym lotniskiem O’Hare w Chicago duży ruch. TSA podała, że ​​okres podróży wakacyjnych trwa od 21 grudnia do 2 stycznia

United Airlines planują w tym sezonie wakacyjnym obsłużyć około 9 milionów osób, co stanowi dla nich 12-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Największe amerykańskie linie lotnicze oświadczyły, że „budują na sukcesie podróży na Święto Dziękczynienia”, a także ujawniły, że są „pewne”, że ich operacje są przygotowane na gwałtowny wzrost liczby pasażerów.

Mówi się, że burza na wschodnim wybrzeżu przyniesie w sobotę na Florydzie ulewne deszcze, wiatr, możliwe tornada i powodzie. W miarę jak burza przemieszcza się wzdłuż wybrzeża, planuje się, że uderzy w Karoliny, Gruzję i Wirginię.

Oczekuje się, że od niedzieli wieczorem do poniedziałku Nowy Jork, Portland, Pittsburgh i inne główne obszary wschodniego wybrzeża będą mokre od deszczu.

W poniedziałkowy wieczór w Charleston, Pittsburghu i Buffalo mogą wystąpić niewielkie opady śniegu, które sprawią, że Boże Narodzenie będzie trochę białe.

W ubiegłym roku w okresie świątecznym zła pogoda i awarie linii lotniczych doprowadziły do ​​chaosu na lotniskach w całym kraju, a wielu zdruzgotanych pasażerów nie mogło uczestniczyć w świątecznych uroczystościach z bliskimi z powodu poważnych opóźnień i odwołań lotów.

Oprócz podróży lotniczych prawie 104 miliony podróżnych uda się w tym roku do miejsc wakacyjnych, co stanowi drugi najwyższy wynik w historii po tym, jak w 2019 r. w podróż wyruszyło 108 milionów kierowców.

Podczas Święta Dziękczynienia 329 lotów zostało odwołanych, a także długie kolejki i opóźnienia po tym, jak rekordowa liczba 2,9 miliona pasażerów została skontrolowana przez ochronę amerykańskich lotnisk.

Podróżnych widziano na międzynarodowym lotnisku w Miami przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku.  Wielu zdruzgotanych pasażerów przegapiło świąteczne uroczystości z bliskimi z powodu poważnych opóźnień i odwołań lotów

Podróżnych widziano na międzynarodowym lotnisku w Miami przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku. Wielu zdruzgotanych pasażerów przegapiło świąteczne uroczystości z bliskimi z powodu poważnych opóźnień i odwołań lotów

W środę podczas ulewnych ulew na zachodnim wybrzeżu zalane zostały południowe pasy autostrady 101 w południowym San Francisco.  Burze, silny wiatr i możliwe tornado przewidywane są także w części południowej Kalifornii

W środę podczas ulewnych ulew na zachodnim wybrzeżu zalane zostały południowe pasy autostrady 101 w południowym San Francisco. Burze, silny wiatr i możliwe tornado przewidywane są także w części południowej Kalifornii

Jeśli podróże lotnicze kradną Boże Narodzenie…

1. Skontaktuj się z linią lotniczą i sprawdź, czy tego samego dnia możesz dostać się na inny lot

2. Skontaktuj się także z osobami lub miejscem, do którego podróżujesz i poinformuj je o odwołanym locie

3. Sprawdź, czy zamiast tego możesz wskoczyć na samolot kilka godzin później lub kilka dni później

4. Poproś o odszkodowanie i zwrot pieniędzy za lot

5. Spróbuj i przekonaj się, czy dotarcie do miejsca docelowego wakacji jest możliwe wypożyczonym samochodem

6. Pociągi również mogą być zajęte w sezonie, ale nadal są dostępne jako alternatywa

7. Staraj się jak najlepiej wykorzystać wakacje, nawet jeśli oznacza to pozostanie w okolicy

American Airlines spodziewają się, że piątek będzie najbardziej pracowitym okresem podróży rozpoczętym w środę, ponieważ w ciągu 19-dniowego szczytu wakacyjnego planują obsłużyć 12,7 miliona pasażerów

American Airlines spodziewają się, że piątek będzie najbardziej pracowitym okresem podróży rozpoczętym w środę, ponieważ w ciągu 19-dniowego szczytu wakacyjnego planują obsłużyć 12,7 miliona pasażerów

Według prognoz łączna liczba pasażerów krajowych wzrosła o 2,2% w stosunku do ubiegłego roku – 112,7 mln – w związku z czym tysiące lotów zostało odwołanych i opóźnionych.

Pasażerowie byli zmuszeni spać na piętrach lotniska, nie mając pewności, kiedy w końcu będą mogli podróżować, gdy najgorsza burza Elliott uderzyła zaledwie dwa dni przed Bożym Narodzeniem.

Według danych FlightAware najbardziej dotknięte są lotniska LaGuardia w Nowym Jorku oraz Detroit, Seattle, Chicago, Denver i Boston.

Seattle-Tacoma, ósme pod względem ruchu lotnisko w Ameryce, zamknęło swoje pasy startowe „na czas nieokreślony”, aby przeprowadzić awaryjne prace związane z odladzaniem asfaltu.

Linie Southwest Airlines odwołały ponad 80 procent swojego rozkładu lotów i zabroniły pasażerom zmiany rezerwacji błędnie zarezerwowanych lotów, przez co wiele osób zostało oddzielonych od bliskich w okresie świątecznym.

Oczekuje się, że w niektórych częściach południowej Kalifornii wystąpią ulewne deszcze, burze i możliwe tornado, ponieważ Golden State przygotowuje się na największą burzę ulewną od sierpnia, kiedy wylądowała burza tropikalna Hillary.

W San Francisco wystąpiły już ulewy i wydało zalecenia powodziowe, a opady deszczu mają osłabnąć po środy.

Narodowa Służba Meteorologiczna podała, że ​​burza ma przynieść od 2 do 4 cali deszczu wzdłuż wybrzeży i dolin do piątku, a być może nawet do soboty rano.

W środę rano na północ od Los Angeles nadal występowały intensywniejsze opady deszczu, ponieważ w większości obszarów padał deszcz od lekkiego do umiarkowanego. Prognozowane są także burze, silny wiatr i możliwe tornado.

Prognozy przewidują, że najniebezpieczniejsze warunki zaczną pojawiać się od środowego popołudnia do piątku w południowej Kalifornii.

W poniedziałek gwałtowna burza wywołała chaos przedświąteczny na wschodnim wybrzeżu, gdy ponad pół miliona ludzi od Wirginii na północ po Nową Anglię dotknęły przerwy w dostawie prądu.

Ciężarówka zanurzyła się w wodzie powodziowej na Nepperhan Avenue po dużej ulewie w Elmsford w stanie Nowy Jork w poniedziałek podczas deszczowego początku tygodnia przed Bożym Narodzeniem

Ciężarówka zanurzyła się w wodzie powodziowej na Nepperhan Avenue po dużej ulewie w Elmsford w stanie Nowy Jork w poniedziałek podczas deszczowego początku tygodnia przed Bożym Narodzeniem

W poniedziałkowy wieczór w Charleston, Pittsburghu i Buffalo mogą wystąpić niewielkie opady śniegu, które sprawią, że Boże Narodzenie będzie trochę białe.  Oczekuje się, że intensywne opady deszczu spadną na wschodnim wybrzeżu, zwłaszcza na wybrzeżu

W poniedziałkowy wieczór w Charleston, Pittsburghu i Buffalo mogą wystąpić niewielkie opady śniegu, które sprawią, że Boże Narodzenie będzie trochę białe. Oczekuje się, że intensywne opady deszczu spadną na wschodnim wybrzeżu, zwłaszcza na wybrzeżu

W poniedziałek rano miliony osób odczuły zmiany w dojazdach do pracy, setki lotów do i z Bostonu i Nowego Jorku zostały odwołane, a setki kolejnych opóźnione.

Trzy osoby zginęły podczas burzy na wschodnim wybrzeżu, gdy zniszczenia objęły kilka stanów i pozostawiły prawie 600 000 mieszkańców bez prądu.

Według prokuratora okręgowego hrabstwa Plymouth, Timothy’ego J. Cruza, Robert Horky (89 l.) zginął w poniedziałek wcześnie rano, gdy silny wiatr spowodował upadek drzewa na jego przyczepę w Hingham w stanie Massachusetts.

W Pensylwanii 73-letni mężczyzna zmarł po tym, jak jego pojazd został zanurzony w wysokiej wodzie w hrabstwie Lancaster.

W Maine 40-letni mężczyzna zginął po tym, jak wszedł na dach, aby usunąć gruz po burzy, i został uderzony kawałkiem drzewa.

We wtorek rano ponad pół miliona ludzi na północnym wschodzie kraju pozostało bez prądu, a w stanie Maine odnotowano większość przerw w dostawie prądu – około 429 000. Według poweroutage.us w Massachusetts po burzy około 133 000 mieszkańców nadal nie ma prądu.

Fonte